Články
Top

Jak levně začít se sportovní střelbou?

Sportovní střelba se poprvé objevila na olympijských hrách koncem devatenáctého století. Tehdy se soutěžilo hned v pěti základních disciplínách, přičemž ve třech z nich soutěžící používali pistoli. Další dvě disciplíny se odehrávaly s puškami. V průběhu let se počet disciplín sportovní střelby neustále rozšiřoval. Program disciplín se neustále měnil, byly do něj zařazeny další podmínky. V oblasti sportovní střelby došlo k nastolení určitým pravidel. Zajímavé bylo také to, že těchto střeleckých klání se mohli účastnit pouze muži. Ženy si na soutěžení ve střelbě musely počkat do roku 1980. V současnosti mají ženy několik samostatných disciplíny střelby.

Ve střelbě se soutěží nejenom na olympijských hrách, ale i na mezinárodních a národních soutěží. Pořádají se jak mistrovství ČR a Evropy, tak i mistrovství světa. Ty se odehrávají ve všech disciplínách a kategorií sportovní střelby.

Sportovní střelbě můžete podlehnout v jakémkoliv věku. Obávat se ničeho nemusíte, je to sport jako každý jiný. Navíc si při něm odpočinete. Střelba však vyžaduje, abyste se maximálně zklidnili a dostatečně soustředili. Na výběr máte ze dvou možností. První způsob je levnější a budu vyhovovat jenom některým z vás, kteří se této aktivitě chtějí věnovat rekreačně. Stačí, když si zajdete na střelnici a domluvíte se na tréninku. Zde si můžete vypůjčit vhodnou zbraň, střelivo a střelecké doplňky. Pokud nevlastníte zbrojní průkaz, pak na vás musí dohlížet instruktor. Tento odborník vám vše vysvětlí a po celou dobu vám bude k dispozici. Leč za všechny dané služby budete muset zaplatit.

Střelnice mají ve své nabídce zařazeny služby v podobě střelby se zbrojním průkazem. Dále se tu pořádají střelecké kurzy, teambuildingy a přípravy na zbrojní průkaz v rámci skupiny A až E.

Rozhodnete-li se tomuto sportu věnovat intenzivněji, pak zvolte raději druhou možnost. Kontaktujete vámi vybraný střelecký oddíl a tu dotyčné osobě předvedete co ve vás je. Zkušenější střelci se mohou zaregistrovat do střeleckého klubu. Musíte počítat s většími finančními výdaji, členství v klubu totiž něco stojí. Ale na druhou stranu vám zde pomohou nastartovat vaši sportovní kariéru. Budete se účastnit nespočet turnajů ve sportovní střelbě, a když budete hodně dobří, odnesete si odtud nejednu trofej.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu objednavky@pohary-bauer.cz.